עורבים תקפו עורכי דין בכנס באילת

האם החוק נועד לסייע למתמחים או שמא לעצור את הסגת גבול המקצוע

האם החוק נועד לסייע למתמחים או שמא לעצור את הסגת גבול המקצוע

כנס המחוזות השנתי שנערך באילת (3-6 ליוני) סיפק הצצה נדירה לנושאים משפטיים חשובים שעל סדר היום, אולם גם הצליח להפתיע את המשתתפים מכיוון בלתי צפוי.

 

עו"ד שי ארד    Lawclub.co.il

יום שלישי, 9 ליוני 2015  16:20

 

 

בסוף השבוע האחרון הותקפו עורכי דין ע"י עורבים   סביב מלון "לגונה" באילת. העורבים יושבים על העצים סביב המלון ותוקפים את מי שמתקרב לאזור. עורכי הדין סיפרו בהלצה כי בתקופה זו של בחירות בלשכה העורבים ככל הנראה נשלחו ע"י אחד היריבים לראשות הלשכה כדי להפריע לכנס של המתמודד האחר.

 

העורבים חכמים מאוד אורבים לבאים בשער המלון, מגיחים מאחור בפתאומיות ונותנים מכה קלה כסימן אזהרה לבל יתקרבו לטריטוריה שלהם. כתבנו שהוטרד אף הוא ע"י העורבים בדק את העניין, ומסתבר כי אין זו הפעם הראשונה בה עורבים  באילת תוקפים את העוברים ושבים.

 

בשיחה שנערכה עם מאבטחי המלון נאמר כי העורב הנ"ל אורב להם ותוקף אותם מאחור ללא כל סיבה או התגרות מצדם. בסרטוני הווידאו שנמסרו לנו נראים תקיפות פתע של העורבים על אנשי האבטחה כפי שצולמו במצלמת המלון לפני מס' שבועות, בצילום

נראה עורב אשר תוקף את המאבטח במהירות ומשאיר את המאבטח המום ומופתע.

בבדיקה שערכנו מסתבר כי העורב המצוי באילת הנו מהזן ההודי אשר כפי הנראה פלש אלינו מעקבה ומחופי האוקיינוס ההודי. מדובר בזן עורבים שנחשב תוקפן במיוחד, אינו מפחד מהאדם, חכם מאוד ובעל זיכרון מצוין אשר במידה והוא מסמן אדם כתוקפן הוא ימשיך לתקוף אותו וחמור מכך יתריע ויסמן לשאר חבריו את המטרה כדי שיתקפו אותו יחדיו. כולנו זוכרים את הסצנה מסרטו של היצ'קוק "הציפורים" בה להקת עורבים מתאספת ומתקיפה את המשפחה בביתה, אולם המציאות כפי שמסתבר כעת אינה כה רחוקה. בעיתון "ערב ערב" המפורסם באילת דווח עוד משנת 2005 על תיכוניסט שאכל כריך ולידו נחת עורב, הילד זרק עליו אבן להרחיקו אולם לא פגע, אך העורב לא נשאר חייב וחזר אליו עם עוד 50, מאז הילד לא יכול להיכנס ולצאת מבית הספר. מקרה אחר, סופר על עורב אשר ניקר ופצע תלמיד אשר נזקק לתפרים בראש.

 סרטון תקיפת עורבים במצלמות האבטחה  של המלון

הסיבה לתקיפות ככל הנראה הנה כי בתקופה זו של תחילת הקיץ  גוזלים בוגרים של העורבים מתחילים לעוף. גוזלים אלו שאינם מיומנים נופלים פעמים רבות לאדמה וההורים שומרים על הצאצאים עד שיתאוששו ועלולים להפחיד בצווחות, בתעופה מעל הראש ואף בתקיפה של בע"ח ואנשים שרק מתקרבים למקום בו נפל הגוזל.

עורב כך נאמר, היא חיה טריטוריאלית ובקרבת הקן שלה היא עלולה לאיים ולתקוף. בנוסף, עורבים הם חיות מאוד אינטליגנטיות ורכושניות הנמשכות לחפצים נוצצים, יתכן וזוהי הסיבה לתקיפת עורכי הדין אשר ענדו סרטי זיהוי נוצצים של משתתפי הכנס ו"זכו" בשל כך לטיפולו המסור של העורב הסקרן.

 

תגובת גב' דנה זנטי דוברת עיריית אילת:

"מידי שנה בעונת הקינון המתחילה בחודש אפריל ומסתיימת בסוף חודש יוני נערכת עיריית אילת למגר ביתר שאת את תופעת העורבים הידועים בתוקפנותם בתקופה זו. זה המקום לציין, כי מדובר במין פולש המוגדר כמזיק הפוגע בין היתר בערכי טבע מעבר להיותו תוקפן כלפיי בני אדם וחיות בית.

הטיפול המתבצע באמצעות היחידה האזורית לאיכות הסביבה והמרכז הבינלאומי לצפרות כולל הצבת מלכודות, ירי מבוקר במקרה של תוקפנות יתר מצד העורבים והפעילות השכיחה - הורדת קני עורבים מהעצים באמצעות מנוף. לאחרונה, בהנחיית משטרת מרחב אילת הופסק הירי המבוקר, דבר שמקשה על הטיפול בתופעה ומותיר רק את ביצוע שאר הפעולות כולל גיזום צמרות עצים המהווים כר לקינון העורבים והוספת מלכודות במקומות מיועדים. הגורמים המטפלים פעלו למפות את האזורים וכאמור מבצעים את כל הפעולות האפשריות והנדרשות לטיפול בתופעה, לרבות בחינה של חומר הדברה.

מעבר לפעילות יזומה למיגור התופעה, מעודדת העירייה פניות של תושבים למוקד העירוני, דבר המסייע באיתור קינים והופך את הטיפול במטרד ליעיל ומהיר יותר".

 

תגובת משטרת אילת:

"מפקד מרחב אילת במשטרה, נצ"מ קובי כהן, אסר על שימוש בירי כנגד עורבים לאחר שהוברר כי מדובר בירי ללא היתר המהווה סיכון ממשי, מאחר וזה מבוצע ללא הבחנה בשכונות מגורים ברחבי העיר. 

בהמשך למתן הנחייה זאת בוצעו מספר ישיבות עם גורמי הרשות המקומית במטרה לקדם ולאתר פתרון ראוי וחלופי לירי זה. לאחר ישיבות אלו הועבר החומר ליועמ"ש בעיריית אילת על מנת לבחון ולקבוע תנאים לירי בתחום המוניציפלי, אך טרם ניתנו אלו".

 

תגובת מלון "לגונה" באילת טרם התקבלה עד למועד פרסום הכתבה.