הוגשו הרשימות הסופיות לבחירות במוסדות

לשכת עורכי הדין

 

כ-58 אלף עורכי דין יוכלו להצביע ולבחור, בין היתר, את יו"ר הלשכה לארבע השנים הקרובות, המעומדים המובילים הם היו"ר הנוכחי, עו"ד דורון ברזילי ויו"ר ועד מחוז תל אביב, עו"ד אפי נוה

 

 

 

 

כ-58 אלף עורכי דין,  בעלי זכות בחירה יוכלו

להצביע בבחירות  הקרובות  בכ-80  קלפיות

ברחבי הארץ, ולבחור את  ראש הלשכה  

לארבע  השנים  הקרובות, את חמשת  יושבי

ראש המחוזות, 28 חברי  המועצה  הארצית,

ו-60  חברי  הוועדים המחוזיים.

כדי להיבחר לתפקיד יו"ר הלשכה, על המעומד

שקיבל את מספר הקולות הגדול ביותר  לקבל

לפחות 40% מהקולות. במידה ואף מעומד לא

יזכה ב40% מהקולות, יתקיימו בחירות חוזרות.

 

ביום שישי האחרון (17 באפריל) הוגשו  סופית

הרשימות ושמות המתמודדים בבחירות ללשכה

ולמוסדות לשכת עורכי הדין על פי הנחיות  יו"ר

ועדת הבחירות.

המלחמה  האמתית  בין  המעומדים  מתחילה

עכשיו, שבה כל צד מנסה לגרוף  מחברו, כמה

שיותר קולות ולזכות בתואר הנכסף יו"ר לשכת

עורכי הדין.

 

המתמודדים יו"ר הלשכה הנוכחי, עו"ד דורון ברזילי, ויו"ר מחוז תל אביב, עו"ד אפי נוה, יודעים היטב כיצד להילחם ולנצח בקרב וכל צד מכיר היטב את יריבו למשחק. המתמודדים חדורי מוטיבציה לבחירות הקרובות, שבה הם שואפים לטרוף את כל הקלפים, על פניו נראה השטח רדום אולם בחדרי חדרים יתכן ומתבשל לו "המהפך" הבא.

 

יש פה שני מחנות חזקים ביותר, מחנה היו"ר הנוכחי שמחזיק בלשכה בחוזקה, ומחנה יו"ר ועד המחוז הגדול והרלוונטי ביותר ת"א. יחסי הכוחות כבר ברורים לשני הצדדים כל מתמודד משחק את משחק השחמט בתורו, באופן שלו, לקראת הבחירות הקרובות. בל נשכח שעו"ד אפי נוה היה סמוך על שולחנו של עו"ד ברזילי עד לפני ארבע שנים ורץ מטעמו לתפקיד יו"ר מחוז תל-אביב, מה שבעצם משרה אווירה שהולך להיות פה מלחמת אחים חסרת רחמים.

 

מתמודדת חדשה נכנסת לזירה עו"ד טלי גוטליב שלדברי עורכי דין רבים יש לה סיכויים טובים להצליח, במידה ותדחק את שאר המעומדים כמובן היא תזכה לתואר שכל פוליטיקאי מייחל לו "הפתעת הבחירות".

 

בדרך כלל אחוז ההצבעה ללשכה נמוך, ולפני ארבע שנים הוא עמד על 31.8% מכלל עורכי הדין. לדברי מנכ"ל לשכת עורכי הדין עו"ד גיל סלומון "30% אחוזי הצבעה הם תעודת כבוד, ולא עניות וצריך לזכור שאין שום איגוד מקצועי עם אחוזי הצבעה כאלו גדולים" ומדגיש "איני יודע אם זה ישתנה, ויחד עם זאת זה נתון מאוד טוב, ודי לנו להסתכל על שליש הכוס המלאה".

 

גם יש קולות סקפטיים שנשמעים במסדרונות הלשכה, כמו עו"ד דב גלבוע שמגיש את רשימת "התקווה ללשכה" למועצה הארצית, אומר כי "ל 95% מעורכי הדין בישראל, הלשכה לא מעניינת אותם, והמריבות הבלתי נפסקות שיש לאורך שנים בין הסיעות והראש לשכה, פשוט מביישת את הלשכה. הסכסוכים פוגעים בלשכה ולכן אחוזי ההצבעה מאוד נמוכים, אנשים לא רוצים להיות מעורבים בכאוס הזה", ומסיים "ואני מקווה שזה ישתפר בבחירות הללו כי אנשים רוצים להשפיע". וכן עו"ד לירן יגודה שמתמודד ברשימת הצעירים "אופק", "אני מעריך שכיום עורכי הדין לא מאמינים בלשכה ולא רואים בו בית שמקדם אותם, אלא כבית להרמת כוסית וטיולים לאילת", אומר בצער ומוסיף כי "יש לי תחושות טובות לגבי עתיד הלשכה שהרי התחלנו עם רשימה עצמאית, עם אנשים שלא קשורים ללשכה וכל אחד מביא את האני מאמין שלו".

 

קולות תקווה נשמעים מרשימת "דרך חדשה" שתומכת  ביו"ר וועד מחוז תל-אביב עו"ד אפי נוה לראשות הלשכה, כמו עו"ד אלמוג גפני שמוסר כי "כמות עורכי הדין גדלה משנה לשנה ונוצר קושי להביאם לקלפיות, אבל לאור העובדה שהציבור נחשף לשורת פעילויות שעשינו זה יעודד אותו להצביע ולהשפיע" ומסיים " ההרגשה היא התחלה חדשה ויהיה מהפך בבחירות הקרובות ואנו יכולים לקחת את הלשכה למקום טוב יותר". וכן גם מעו"ד משה טייב נמסר "אנחנו חורשים את הארץ כדי שהשינוי יהיה כלל ארצי אני מקווה שאחוז ההצבעה יעלה והגיע הזמן לשינוי רציני".

כנראה שהבחירות הללו שנערכות כעת בשקט יחסי או אולי בדממת אלחוט, הולכות להיות הפתעת הבחירות הדמוקרטיות בלשכה, מה ששנים שמר על היררכיה כבר "לא לעולם חוסן" הצדדים מוכנים כבר למסע בחירות מתיש ומעייף, שבסופו של דבר יביא אותם אל המנוחה והנחלה, ואולי גם ייתן תקוה לשאר עורכי הדין בארץ.

 

"אני פונה לכל עורכי הדין בעלי זכות הצבעה לבחירות ללשכה ולשאר מוסדותיה, להגיע ב 16 ליוני להצביע ולהשפיע ובכך להמשיך בעשייתנו הפורחת", אומר עו"ד סולומון "המנגנון של הלשכה ינגיש את כל תהליך הבחירות באשר הוא בכל מקום בארץ מקרית שמונה ועד אילת, בכל מקום יהיו קלפיות ולא יהיה מקום בארץ שעורך דין לא יוכל להצביע, כמובן הבחירות האלו מונגשות עד כמה שניתן לפי וועדת הבחירות, תצביעו ותשפיעו".

 

לפניות לכתב: Yitzhak.hevroni@gmail.com

 

 

כתבות קשורות:

 

 

יו"ר הלשכה עו"ד דורון ברזילי מגיב בראיון בלעדי על התפטרותם הדרמטית של יו"ר ועדת הבחירות עו"ד ציון אמיר והיועץ המשפטי עו"ד יצחק מירון. לצפייה בכתבה>

 

 

תגובתו של המועמד לראשות הלשכה עו"ד אפי נוה: "צו המניעה שהגיש ראש הלשכה פגיעה קשה בעורכי הדין ובדמוקרטיה". לצפייה בכתבה>

 

 

תגובות:

יצחק חברוני

יום ראשון, 19 באפריל 2015  17:00

עו"ד דורון ברזילי, עו"ד אפי נוה